49.00EUR
Avocado MOSFET pursketuli-piirisarja (regulator kit)
Päivitetty MOSFET purskepiiri laajoilla ominaisuuksilla.
Pursketulen mahdollistava MOSFET piirisarja akun ja aseen väliin. Parantaa akun toimintaa, tulinopeuden hallintaa, estää jousen kuolettumista ja parantaa koneiston toimintaa. Voidaan säätää 1-12 laukauksen sarjalle (sarjatulella ammuttaessa). Voidaan myös säätää ampumaan ns. jatkuvassa tilassa (ampuu 30 kuulan sarjan).
Laite säännöstelee akkusi antamaa virtaa ja vähentää kytkinpintojen kipinöintiä ja mahdollista sulamisriskiä. Helppo asentaa, ei vaadi aseen muokkaamista (piirissä Tamiya mini -liittimet). Piiri soveltuu NiMh ja LiPo-akuille. Laite toimii myös lisäsuojana LiPo-akuille niitä käytettäessä, eikä ole vaaraa että jännite laskisi kennoissa liian alas, koska piiri ilmoittaa matalasta jännitteestä (6.6V ja 9.9V). Laitteen MOSFET-piiri on valmistajan mukaan myös aktiivisesti jarruttava.
Piirin avulla voit siis myös säätää pois tilapäisesti sarjatulitoiminnon aseestasi (asetta rakenteellisesti muuttamatta). Näin käytettynä voit muuttaa sarjatulta ampuvan aseen sellaiseksi, että se ampuu niin kertatulella kuin sarjatuliasennossa vain yhden laukauksen/liipasimenveto.
Mitat: 45mm x 17mm x 8mm
Jänniteväli: 7.2V-12.0V
Suositeltavat akut: NiMH 7-10 kennoiset (8.4-12V); Li-po 2-3 kennoiset (7.4-11.1V)
Matalan jännitteen ilmoitus: 6.6V - 9.9V (LiPo-akuille)
Piirilevy suojatussa kotelossa
Jos pelivälineessäsi on korkea tulinopeus (yli 25 lks/s), tulee säädettyyn sarjaan +1 lks. Voit huomioida tämän ohjelmoidessasi piiriä.
Valmistaja: Avocado Airsoft USA
Lue ohjeet tarkasti ennen käyttöönottoa! Väärin asennettu/käytetty piiri rikkoutuu.
|