fbscript

MilGear on aina edistänyt järjestäytynyttä airsoft-harrastustoimintaa tukemalla paikallisia yhdistyksiä ympäri Suomea. Yhteistyöyhdistysten jäsenet ovat mm. oikeutettuja alennuksiin.

Tuemme myös urheiluammunnan ja maanpuolustuksen saralla mm. reserviläisyhdistyksiä ja maanpuolustuskiltoja sekä kriisinhallintaoperaatioihin osalltuvia ja niissä palvelleita.  

Jos et löydä yhdistystäsi listasta, pyydäthän yhdistyksesi puuhamiehiä tai hallitusta olemaan meihin rohkeasti yhteydessä! Kehitetään yhdessä yhteistä harrastusta parempaan suuntaan!


Airsoft-yhteistyöyhdistykset 2018:


EkaSoft ry (http://www.ekasoft.net/ekasoft)

Järvenpää-Airsoft ry (http://jarvenpaa-airsoft.fi/)

Porvoon Seudun Airsoft Yhdistys PSAY ry (http://porvooairsoft.weebly.com/)

Kuopiosoft ry (http://kuopiosoft.com/sm/)

Speshul Ops Ry (http://speshul-ops-ry.webnode.fi/)

Sauvon Seudun Airsoft (http://ssary.org/)

Iisalmen Airsoft ry (http://iisalmiairsoft.forumotion.com/)

Varsinais-Suomen Softaajat ry (http://www.vssry.fi/)

Pirkanmaasoft Ry (http://pirkanmaasoft.info/)

Keski-Suomen Airsoft ry (http://ksairsoft.info/)

Oulun Taktinen Airsoft Ry (http://www.ouluntaktinenairsoft.fi/)

Satakunnan Airsoft ry (http://www.satasoft.info/cms/)

Lahti Airsoft ry (http://www.lahtiairsoft.net/)

Vaasa Airsoft Association ry (http://www.vaasa-airsoft.com/)

Jalasjärvi Airsoft ry (http://www.jvisoft.net/)

Hämeenlinna Airsoft ry (http://linnasoft.org/)

Savonlinna Airsoft ry (http://www.slnsoft.fi/1/)

Joensuu Airsoft ry (http://www.joensuuairsoft.net/index.php )

Airsoft Hiukkavaara (Airsoft Hiukkavaara @Facebook)

Gauntlet Inc. (http://gauntletinc.org/)

Sotapojat (https://www.facebook.com/sotapojatairsoft)

Forssan seudun pelaajarekisteri (http://pelaajarekisteri.raja-airsoft.org/)

Ehasa ry (http://ehasa.org/)

TurkuSoft ry (http://www.turkusoft.fi/)

Salo Airsoft ry (https://salosoft.net/)

Oiei ry (http://oiei.fi/)

Harharyhmä ry (http://harharyhma.nor.fi/)

Alamo Finland ry (http://team-alamo.fi/)

Ilvessoturit ry

Ristituli ry  


Airsoftin Edistämis- ja tukiyhdistys Airedi ry (http://airedi.fi/)

Yhdistysten lisäksi yhteistyötahoihimme kuuluu useampia peliporukoita ja muunmuassa hyvistä artikkeleistaan tutuksi tullut "Ratashaka" airsoft-blogi. Riippumaton blogi käsittelee monipuolisesti ja avoimella asenteella harrastuksen uusia tuulia:

Ratashaka (http://pmakiku.pic.fi/blog/

Uusimpia yhteistyötahoja on turkulainen airsoft customointeihin ja viritystöihin erikoistunut Brokkr Custom:

Gosmo Handyman / Brokkr Custom (https://www.brokkr.fi/

 

Teemme myös kansainvälisesti yhteistyötä muiden alan toimijoiden kanssa

Airsoft Deals ( https://airsoftdeals.co.uk )